Haber Ege

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, 

07 Haziran 2019 - 9:50

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne,  ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner’in Filistin  halkının kendi kendini yönetebilme gücüne duyduğu şüphe ve bu yöndeki  açıklamaların kabul edilemez olduğunu belirtti. 

Sözcü Ebu Rudeyne açıklamasında, “Kushner’in açıklamaları İslam ve  Arap ümmetini, Filistin halkını ciddiye almamak ve kışkırtmak anlamına geliyor”  ifadelerini kullandı.

“Kendi geleceğini belirleyecek olan Filistin halkıdır ve çağdaş  Filistin devletini kurmaya başkalarından daha muktedirdir” diyen Ebu Rudeyne,  işgalden kurtulmak için başkalarının tanıklığını beklemediklerini kaydetti.

Ebu Rudeyne, Kushner’in Filistinlilerin kendi kendini yönetebilme  gücüne duyduğu şüphe ve bu yöndeki açıklamalarının kabul edilemez olduğunu  söyledi.

Kushner pazartesi günü yaptığı açıklamada, Filistinlilerin kendi  geleceklerini belirleme haklarının olduğunu ancak kendilerini yönetmeye  güçlerinin olduğu konusunda şüpheler taşıdığını vurgulamıştı.

Amerikan HBO televizyon kanalına röportaj veren Kushner, Filistin  topraklarının bir devlet idaresinde geçmeden önce, orada tüm dinlere karşı  hoşgörü, basın özgürlüğünün olması ve Filistinlilerin adil bir yargı sistemine  sahip olması gerektiği şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -