Ödemiş te 23 üncü Deve Güreşleri Yapıldı « Haber Ege

Haber Ege

Ödemiş te 23 üncü Deve Güreşleri Yapıldı

İZMİR in Ödemiş ilçesi kırsal Konaklı Mahallesi nde, belediyenin desteğiyle düzenlenen geleneksel deve güreşleri 100 namlı devenin katılımıyla yapıldı.

Ödemiş te 23 üncü Deve Güreşleri Yapıldı
10 Şubat 2019 - 14:25

‘in ilçesi kırsal Mahallesi’nde, belediyenin desteğiyle düzenlenen geleneksel deve güreşleri 100 namlı devenin katılımıyla yapıldı.

23’üncü Konaklı Deve Güreşleri, Konaklı Arenası’nda yapıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı güreşlere , ve bölgelerinden 100 deve getirildi. Şenlik havasındaki güreşleri Ödemiş Belediye Başkanı AK Parti’li , AK Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez’in de aralarında bulunduğu yaklaşık 1000 kişi izledi. Birçok kişi güreşleri piknik yaparak seyretti.

Güreşler öncesi arenayı dolduranları selamlayan AK Parti’li Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Ata sporuna gönül veren sevgili hemşehrilerimle, burada geleneksel hale gelen ve bugün 23’üncüsü düzenlenen deve güreşlerinde genci, yaşlısı bir aradayız. Bu geleneğimizi hep birlikte sürdürmeye çalışıyoruz. Ata sporlarımızın yaşatılması amacıyla Ödemiş’te yeni bir arena yaptık. Bundan sonra ikinci deve güreşini de orada gerçekleştireceğiz. 18 Mart Şehitlerimiz anısında düzenlenen rahvan at yarışlarını bu yıl 17 Mart’ta yeni alanımızda yapacağız. ‘nin her yerinden katılım sağlanacak büyük bir yarış olacak. 17 Mart’ta hiçbir yere söz vermeyin. Yarışlarda birlikte olalım” dedi.

Günboyu devam eden güreşlerin sonunda dereceye giren develerin sahipleri kupa ile ödüllendirildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -